Historia Chrześcijaństwa (1. tom)

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 83,00 zł 83.00
quantity szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Warren H. Carroll

Historia Chrześcijaństwa (1. tom) 


Książka 

W pierwszym tomie tej fascynującej opowieści Carroll prowadzi czytelnika od momentu stworzenia świata do czasów Konstantyna Wielkiego, kreśląc postaci patriarchów i proroków, opisując powstawanie i upadek antycznych królestw i cesarstw, śledząc losy wojowników i władców, zwycięzców i przegranych.

Wszystkie te wydarzenia są tłem dla kluczowego dla całego chrześcijańskiego świata momentu, jakim są narodziny, życie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Do tej pory na polskim rynku wydawniczym ukazało się niewiele cennych publikacji ujmujących syntetycznie dzieje chrześcijaństwa. Z zadowoleniem powitałem więc zapowiedź wydania wielotomowego dzieła popularnego w zachodnich kręgach historyków Warrena H. Carrolla. Jest on rozpoznawany przez rzesze znawców, jak i czytelników, jako autor wielu cennych publikacji z dziejów Kościoła, skrupulatny badacz oraz świetny polemista. Język, jakim się posługuje, sprawia, że jego dzieła czyta się jednym tchem. O sprawach trudnych i zawiłych pisze w sposób prosty i łatwo przyswajalny. Historię chrześcijaństwa jego autorstwa przeczytałem w kilka wieczorów.

Dzięki tej lekturze czytelnik z pewnością pozna nowe, ciekawe wątki z historii katolickiego Kościoła i przekona się, że ostatecznie w świecie nic nie dzieje się przypadkowo, chaotycznie lecz rządzi tym Ktoś, kto jest Panem Historii, a człowiek obdarzony wolną wolą może starać się świat ten albo budować, albo niszczyć.

ks. prof. dr hab. Mieczysław Kogut


szczegóły

 • Format: B5
  Bibliografia: tak
  Okładka: twarda
  Autor: Warren H. Carroll
  Ilość stron: 591
  ISBN: 978-83-60562-32-1
  Przekład: Jerzy Morka
  Rok wydania: Wrocław 2009
  Tytuł oryginału: Founding Of Christendom: History Of Christendom

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zakupy powyżej 150 zł - dostawa = 0 zł

Biuletyn Księgarni
Powiadamiamy o nowościach, promocjach i zapowiedziach wydawniczych.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl